1 Şubat 2009 Pazar

"İmkansız Periler" kitabıyla gelen umut

"Metro Group çalışanları ‘İmkansız Periler’in yaşam öykülerini kitaplaştırdı
Metro Group projeyi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte hayata geçirdiMETRO Group ve satış şirketlerinin Milliyet Gazetesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile işbirliği içinde yürüttüğü “Metro Group’un Çağdaş Kızları Projesi”nde farklı bir adım atıldı. Projeyi yıllardır büyük emeklerle yürüten ve eğitim masrafları üstlenilen bin kızı yakından tanıyan Metro Group Türkiye Temsilcilik Ofisi çalışanları, “İmkansız(!) Periler...”in zorlu ama umut verici hayat öykülerini kaleme aldı. Daha önce yapılmamış bir projeye imza atan ekip, Anadolu’nun unutulmuş çiçeklerine kitap satırlarında hayat verdi. Bin kız içinden en başarılı olanlarını il il gezerek ziyaret eden METRO Group Türkiye Temsilcilik Ofisi çalışanları, genç kızların hayat hikayelerini amatör bir ruhla kaleme aldı. Hiçbir kâr amacı güdülmeden yürütülen projeden elde edilen gelir, yine kız çocuklarının eğitimi için oluşturulan “İmkansız Periler” fonuna ktarılacak. "
http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Metro_Group_calisanlari_Imkansiz_Perilerin_yasam_oykulerini_kitaplastirdi_214347_2&tarih=02.02.2009&Newsid=214347&Categoryid=2

http://www.haberbu.com/haber/Kitabin-adi-Imkansiz-periler-/61818

Ben kitabın adını ilk defa ablamdan duymuştum. Ablamın bir solukta okuduğu, önemine tüm kalbiyle inandığı ve tanıdığı herkese ısrarla tavsiye ettiği bir kitaptı. Kitabı ve projeyi daha yakından tanıdıkça herkesin ama herkesin ülkemizin okumak isteyen kız çocuklarına destek olması için ve tabiki onların yaşadıklarını, yaşam koşullarını, şartlarını, durumlarını anlayabilmesi için bu kitabı satın alması ve okuması gerekir. Hepimiz bilirizki kadının cahil bırakıldığı ülkelerde çocuklarda ve erkeklerde cahil kalmaya mahkumdur.

Hiç yorum yok: