25 Aralık 2007 Salı

Kitap okumayı sevmeyen çocuklarınıza kitap okumalarını sevdirmek amaçlı tavsiyelerde bulunulur :)

Merhabalar,
Çocuğunuzun kitap okumayı sevmesini istiyor ancak nereden başlamak gerektiğini bilmiyorsanız ve kitap okumak iyidir tavsiyelerinin tek başına bir işe yaramadığının farkındaysanız, 8 yıllık okul kütüphaneciliği deneyimimle sizlere kitap önerisinde bulunabilirim. Bunun için çocuğunuzun ilgi alanları, en sevdiği kitap, yaşı ve cinsiyeti bilgileriyle bana danışabilirseniz geleni yapmaya çalışırım. Amaç çocuklarımızın hayal dünyalarını kitaplarla renklendirmek, bilgi birikimlerini arttırmalarına yardımcı olmaktır. Ayrıca bir kütüphaneci olarak okumayan öğrenci ya da çocuk olmayacağını kabul etmiyorum mutlaka her çocuğun sevebileceği kitaplar vardır.

İletişim için;
yulucay@gmail.com

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Sevgili Yeliz,

3 yaşındaki oğlum Cem Kutay...bilgisayarda araba oyunu oynamayı çok seviyor, kitaplarla pek arası yok...Bu yaş grubuna göre de tavsiyelerin olabilir mi acaba?

teşekkürler,

Yeliz ULUCAY dedi ki...

Efendim öncelikle çocuğunuzun 3 yaşında olduğu düşünülürse bence siz ona bol bol oyuncak araba alın, hatta yaşının bilgisayar için erken olduğu da göz önünde bulundurulursa büyük bir araba alıp onu sık sık parka götürün. Hem hava almış olur hemde çok erken yaşında bilgisayar bağımlısı olmaz. İleride eğitim ve iş hayatı başlayınca nasıl olsa bilgisayar en çok kullandığı şeylerden biri olacak.Kitapları sevmesi içinse sanırım boyama kitaplarının tam vaktidir.Etrafında olabildiğince çok kitap olsun, onlara dokunmasını ve sizleri kitap okurken görmesini sağlayın sizi öyle görünce hevesi artacaktır. Son olarak ona mutlaka yatmadan önce kitap okuyun ve belki Doğan Egmont yayıncılıktan çıkan Benim küçük arabam adlı kitabı da edinebilirsiniz.

Saygılar.